e-letter

E-letter czy e-lettera? Jak będzie poprawnie: „Będziesz otrzymywał co tydzień e-letter” czy „…e-lettera”?
Nie wiedziałem, że jest takie słowo w polszczyźnie. Można by kierować się analogią do e-maila i doradzać tak: w języku oficjalnym otrzymywać e-letter (jak otrzymać e-mail), potocznie też otrzymywać e-lettera (jak e-maila). Ale ponieważ e-letter nie jest słowem rozpowszechnionym, mam wątpliwości, czy rozpatrywać jego użycie z punktu widzenia normy potocznej (ostatecznie to właśnie powszechność użycia jest jednym z mierników potoczności). W sumie więc składniam się ku temu, byśmy na razie wysyłali e-letter.
Mirosław Bańko