e-mail czy mejl?

Czy poprawny jest zapis mejl (poczta elektroniczna)? Wyraz taki napotkałam m.in. w artykule Rafała A. Ziemkiewicza pt. „Polszczyzna”, opublikowanym w „Rzeczpospolitej” z 25 sierpnia br.
Słowa mejl, zdaje się, jeszcze nie ma w słownikach, ale ta okoliczność nie powinna go dyskredytować. Mejl to spolszczenie, które świadczy o rosnącej popularności poczty elektronicznej, o tym, że staje się ona nam coraz bliższa i – rzec można – familiarna. Dlatego z sympatią warto odnosić się do mejla (poczty elektronicznej) i mejlów (listów elektronicznych) w polszczyźnie potocznej, spontanicznej, np. w swobodnej rozmowie lub prywatnej korespondencji. Natomiast z wprowadzeniem mejlów do oficjalnego obiegu radzilibyśmy jeszcze trochę poczekać.
Mirosław Bańko