e-mail i mBank

e-mail i mBank
10.07.2008
Zdanie w języku polskim rozpoczynamy wielką literą. Czy reguła ta obowiązuje, jeżeli zdanie zaczyna się od np. E-mail, E-kurs etc.?
Pozdrawiam
Helena Kajetanowicz
Nie ma problemu z e-mailem, który na początku zdania zapiszemy wielką literą. Jest problem za to z niektórymi nazwami własnymi, np. z mBankiem lub nieco już zapomnianym dBase. Umieszczenie tych słów na początku zdania nie jest błędem (tak samo jak nie jest błędem umieszczenie wewnątrz zdania słowa zaczynającego się wielką literą, np. imienia), ale jeśli uważa Pani, że byłoby to mylące, nie pozostaje nic innego niż zmienić kolejność wyrazów.
Mirosław Bańko, PWN
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!