e-mail i mBank

Zdanie w języku polskim rozpoczynamy wielką literą. Czy reguła ta obowiązuje, jeżeli zdanie zaczyna się od np. E-mail, E-kurs etc.?
Pozdrawiam
Helena Kajetanowicz
Nie ma problemu z e-mailem, który na początku zdania zapiszemy wielką literą. Jest problem za to z niektórymi nazwami własnymi, np. z mBankiem lub nieco już zapomnianym dBase. Umieszczenie tych słów na początku zdania nie jest błędem (tak samo jak nie jest błędem umieszczenie wewnątrz zdania słowa zaczynającego się wielką literą, np. imienia), ale jeśli uważa Pani, że byłoby to mylące, nie pozostaje nic innego niż zmienić kolejność wyrazów.
Mirosław Bańko, PWN