egzonimy

Szanowni Państwo!
Niedawno natrafiłam w jednym z dokumentów na określenie egzonizm – odnosiło się ono do problemu polskiego brzmienia obcojęzycznych nazw geograficznych. Nie mogę znaleźć ani słownikowego znaczenia tego wyrazu, ani jego pochodzenia.
Z poważanienm
Urszula Pałłasz
Czy nie chodzi Pani raczej o słowo egzonim? Znaczenie cząstki egzo- można znaleźć w słownikach wyrazów obcych, podobnie jak cząstki -onim (np. w haśle synonim). Znaczenie etymologiczne egzonimu to 'nazwa czegoś, co jest na zewnątrz', a znaczenie realne tego słowa jest np. w przywołanym tu haśle Wikipedii.
Mirosław Bańko, PWN