ekshibicjonista i ekscentryk

Od pewnego czasu toczę dysputę na temat prawdziwości twierdzeń:
1. Każdy ekshibicjonista jest ekscentryczny.
2. Nie każdy ekscentryk jest ekshibicjonistą.
Innymi słowy, czy pojęcie ekshibicjonizmu zawiera się w pojęciu ekscentryczności? Czy są to może w istocie dwa niezależne pojęcia, które w żaden sposób nie zależą od siebie?
Pozdrawiam:
Sebastian Kurland
Ekscentrykiem możemy nazwać osobę, która się ubiera tak, aby zadziwić lub zaszokować innych. Ekshibicjonista, jak wiadomo, woli się rozbierać niż ubierać, więc jego ekscentryczność jest nietypowej natury. Można powiedzieć jednak, że w tym właśnie ekshibicjonista jest ekscentryczny! Oczywiście, jeśli bawią nas takie gry słowne.
Mirosław Bańko