ekstrakt i proteiny

Która wersja jest poprawna: proteiny jedwabiu czy proteiny z jedwabiu? Ekstrakty jedwabiu czy ekstrakty z jedwabiu?
Bardzo dziękuję za pomoc.
Ekstrakt z dziurawca to substancja pochodząca z tej rośliny, a ekstrakt dziurawca to płyn lub np. granulat zawierający taką substancję. Oba połączenia są więc poprawne, ale zróżnicowane znaczeniowo.
Jeśli chodzi o proteiny, to wymagają one dopełniacza: proteiny jedwabiu.
Mirosław Bańko