ekstrawersyjny, ekstrawertyczny, ekstrawertywny

Czym różnią się od siebie przymiotniki: ekstrawersyjny, ekstrawertyczny, ekstrawertywny?
Ekstrawersyjny to przymiotnik od ekstrawersja, ekstrawertyczny zaś to przymiotnik od ekstrawertyk. Ponieważ ekstrawertycy to osoby, którym właściwa jest ekstrawersja, więc różnica między wymienionymi przymiotnikami jest czysto strukturalna.
To samo znaczenie ma słowo ekstrawertywny. Występuje ono niemal tak samo często jak ekstrawertyczny, a dużo częściej niż ekstrawersyjny. Podaję kilka typowych połączeń wyrazowych: osobowość ekstrawertyczna, osoby ekstrawertywne, zachowanie ekstrawersyjne. W przykładach tych można by zamienić przymiotniki miejscami bez szkody dla sensu wypowiedzi.
Mirosław Bańko, PWN