elfijka

Dzień Dobry,
mam pytanie dotyczące odmiany wyrazu elf w formie żeńskiej. Spotkałam się z tym, że ludzie używają go jako np. „Zrobiła to elfka” lub „Należy to do elfki”. Czy taka forma jest poprawna? Czy nie lepsza byłaby forma elfika, np. „Nie było tam elfiki”, „Spotkałam elfikę” etc.? A może forma elf nie posiada formy żeńskiej? Proszę o rozwianie moich wątpliwości i objaśnienie. Z góry dziękuję!
Należący do słowotwórczej kategorii nazw żeńskich wyraz elfka został wprawdzie zbudowany prawidłowo, ale jego mankamentem jest trudna do wymówienia grupa spółgłosek. W tekstach internetowych przeważa właśnie ta forma, są to jednak teksty pisane. Z kolei elfika to wyraz bardzo niezręczny (np. trudno powiedzieć, od jakiej nazwy męskiej miałby się wywodzić), chyba że chodziło o formę elfica, która byłaby do przyjęcia. Najlepszy wariant żeński wyrazu elf to elfijka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski