elitystyczny

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest użycie słowa elitystyczny? I czy oznacza ono to samo, co elitarny?
Dziękuję bardzo
Elitystyczny to dobrze zbudowany przymiotnik od slowa elityzm (notowanego w słownikach, m.in. w znaczeniu 'pogląd, że społeczeństwem kierują elity'), por. analogiczne pary: defetyzm – defetystyczny, kwietyzm – kwietystyczny, scjentyzm – scjentystyczny i in. Elitarny to natomiast przymiotnik od elita. O elitarnym towarzystwie nie można powiedzieć, że jest elitystyczne, a elitystyczne koncepcje wcale nie muszą być elitarne.
Mirosław Bańko, PWN