emotikon i kropka

Witam!
Mam pytanie dotyczące używania emotikonów na końcu zdania. Czy uśmieszek :) może zastąpić kropkę na końcu zdania? Czy zdanie „Kupiłem dzisiaj nowy samochód:)” jest poprawne, czy powinno zakończyć się dodatkowo kropką?
Nie ma reguły interpunkcyjnej, która by znosiła użycie kropki na końcu zdania, należałoby więc ją postawić, nawet jeśli przed nią znajdzie się emotikon. Inna sprawa, że skoro emotikony są kombinacjami różnych znaków, najczęściej interpunkcyjnych, kropka mogłaby być uznana za część emotikonu.
Moim zdaniem najlepiej ten problem rozwiązać zdroworozsądkowo, uwzględniając zróżnicowanie tekstów i ich funkcje. W publikacjach drukowanych i elektronicznych, od których wymagamy wysokiego poziomu językowego i respektowania skodyfikowanych reguł, należy kropkę postawić. W tekstach mniej formalnych, np. w e-mailach, dyskusjach internetowych, można ją pominąć, zwłaszcza że już emotikon sygnalizuje zakończenie jakiejś partii tekstu.
Jan Grzenia