emotikony i znaki interpunkcyjne

Szanowna Poradnio,
chciałbym się dowiedzieć, co zrobić w sytuacji, gdy emotikona zakończona nawiasem zamykającym sąsiaduje z nawiasem zamykającym, np. „…(nawiasem mówiąc, było bardzo miło :-))…”. Oddzielać spacją emotikonę od nawiasu zamykającego, nie oddzielać czy też może w ogóle nie stosować emotikon w nawiasach?
Niezależnie od tego, ile Pan postawi nawiasów zamykających w swoim przykładzie, czytelnik i tak może pomyśleć, że one razem tworzą jeden emotikon (wolę to słowo w rodzaju męskim), w którym podwójna, potrójna, poczwórna itd. buźka wygięta w uśmiechu świadczy o tym, jak nadawcy jest przeraźliwie miło. Nie jestem pewien, czy oddzielenie ostatniego nawiasu spacją wiele pomoże. Proponuję zrezygnować z emotikonów albo zrezygnować ze znaków interpunkcyjnych. Niekoniecznie w ogóle, ale przynajmniej w tym przykładzie. Tym bardziej, że słowa nawiasem mówiąc mówią same za siebie i niekoniecznie trzeba je objaśniać, umieszczając je w nawiasie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski