eozynofile

Szanowni Państwo,
W mojej pracy doktorskiej wielokrotnie występowała konieczność odmiany słowa eozynofil, lm -e. Recenzent zwraca uwagę, że pojawiły się w tym względzie błędy. Czy prawidłowa jest np. forma dopełniacza liczby mnogiej eozynofilów, czy eozynofili? Bardzo proszę o podanie prawidłowej deklinacji tego rzeczownika.
Z poważaniem
Edyta Głowacka
Odpowiedź można znaleźć zarówno w Wielekim słowniku ortograficznym PWN, jak i w Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN: obie formy są poprawne, eozynofili i eozynofilów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski