eryzjański czy eryzyjski?

Witam, chciałbym się zapytać o przymiotnik od imienia greckiej bogini Eris. Eryzjański, eryzyjski czy może jeszcze inaczej?
Osobiście wydaje mi się, że pierwsza forma jest poprawna, jednakże tą ostatnią upowszechniło najpopularniejsze tłumaczenie Principii Discordii (która opowiada o kulcie Eris) i tejże formy używa większość znanych mi ludzi, broniąc się brzmieniem.
Różnica pomiędzy podanymi przymiotnikami jest wbrew pozorom niewielka, bo obydwa zawierają ten sam przyrostek -ski. Prawda, że rozszerzenia przyrostka są różne, jest to jednak sprawa drugorzędna, a poprawność obu form nie budzi wątpliwości. Jeśli jest problem wyboru, lepiej użyć formy eryzyjski.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski