faza czy etap?

Witam.
Piszę pracę. I mam dylemat z uzasadnieniem wyboru użytego słowa w pracy. W studiowanej literaturze raz jest stosowany termin faza cyklu życia przedsiębiorstwa, a innym razem etap cyklu życia przedsiębiorstwa. Nadmienię, że używane są przy wyjaśnieniu tych samych teorii. Tak że jak uzasadnić wybór w pracy słowa faza zamiast etap?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Jeśli oba terminy są używane w literaturze ekonomicznej w tym samym znaczeniu, to nie trzeba uzasadniać wyboru. Trzeba tylko używać wybranego słowa konsekwentnie.
W NKJP faza cyklu (w różnych przypadkach obu liczb) jest przeszło dwukrotnie częstsza niż etap cyklu, ale ta statystyka dotyczy ogółu tekstów w korpusie (zrównoważonym), a nie wyłącznie literatury ekonomicznej. Na polskich stronach WWW faza cyklu (dokładnie w tej formie, czyli w mianowniku lp) jest też częstsza niż etap cyklu, ale pierwszy przykład to „Kiedy zaczyna się pierwsza faza cyklu miesiączkowego?”. Musi Pani przyjrzeć się dokładniej literaturze przedmiotu, jeśli zależy Pani na wyborze formy częstszej w danej dziedzinie piśmiennictwa.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski