filologia chińska?

Szanowni Państwo!
Moje pytanie dotyczy terminologii odnoszącej się do nazw filologii. Mówi się często, że studiuje się polonistykę albo filologię polską, germanistykę albo filologię niemiecką, anglistykę albo filologię angielską etc. Czy terminy te można stosować wymiennie również w przypadku sinologii? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Felicyta
Nazwę filologia chińska z trudem można znaleźć na stronach WWW polskich uczelni, zwykle czytamy tam o sinologii (od późnołacińskiej nazwy Sinae 'Chiny'). Także w słownikach sinologii nie definiuje się słowami filologia chińska, choć tak byłoby najprościej, lecz np. „nauka o języku, kulturze i historii Chin”. Zwyczaj językowy przemawia zatem za sinologią.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski