folk metal

Jak poprawie zapisać: folkmetal czy folk-metal? Jest to gatunek muzyki, w którym mieszają się elementy muzyki folkowej z elementami muzyki metalowej.
Dziękuję za pomoc, Maria
Diabeł – jak wiadomo – zawsze tkwi w szczegółach, tzn. w jakich proporcjach „mieszają się elementy muzyki folkowej z elementami muzyki metalowej”. Jeżeli jest to styl muzyczny, na który w równych częściach składają się cechy folku i heavy metalu, to wyraz należałoby zapisywać z użyciem łącznika, tj. folk-metal, tak jak np. jazz-rock. Jeśli natomiast miałby to być styl w muzyce heavymetalowej, w którym ujawniają się wpływy muzyki folkowej, to konieczna jest pisownia rozdzielna, tj. folk metal, tak jak np. country rock, brit pop itp. Kwerenda anglojęzycznych stron internetowych wskazuje, że wyraz ten jest używany w tym drugim znaczeniu (por. „Folk metal is a sub-genre of heavy metal that incorporates elements of folk music”), w związku z tym należy zapisywać go rozdzielnie.
Adam Wolański