formuła pożegnalna w liście

Szanowna Redakcjo,
uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z umieszczaniem w pismach, po lewej stronie, zwrotu grzecznościowego Z poważaniem. W firmie, w której pracuję, nakazano stosowanie takiej formy – co ważne: jako jedynej słusznej. Odkąd pamiętam, uczono mnie, że zwroty grzecznościowe należy umieszczać po prawej stronie. Czy rzeczywiście tak jest?
Dziękuję za odpowiedź.
Formułę pożegnalną w liście rzeczywiście umieszczamy w prawej części strony, między jej osią pionową a marginesem. Dotyczy to zarówno korespondencji prywatnej, jak i oficjalnej. Dosuwanie zwrotu typu Z poważaniem do lewego marginesu spotyka się chyba tylko w korespondencji elektronicznej.
Jeśli formuła pożegnalna jest bardzo długa, można przesunąć ją w lewo, w skrajnym wypadku nawet do lewego marginesu, jeśli wszystkie akapity w liście rozpoczynają się bez wcięcia, por. przykład z Polszczyzny na co dzień:
Przesyłamy Pani serdeczne pozdrowienia z jesiennego już trochę Koszalina

Tak długich i wymyślnych formuł pożegnalnych nie umieszcza się jednak w korespondencji oficjalnej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski