formy nieosobowe

Szanowni Państwo,
przepraszam za przyziemność pytania, jednak nurtuje mnie jedna rzecz – jaką formę gramatyczną ma wyrażenie wydaje się, że? Mnie się wydaje, że to forma bezosobowa, jednak zapis ze Słownika poprawnej polszczyzny jest dość niejasny (brzmi: tylko w 3. os., w użyciu nieos.), a w Państwa Poradni, w wypowiedzi prof. Bańki z dn. 20.03.2009 r., wspomniane sformułowanie nie pojawiło się wśród przykładów form nieosobowych.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Forma wydaje się ma wartość trzeciej osoby, więc jako taka nie jest bezosobowa (choć ma znaczenie nieosobowe – w tym sensie, że nie łączy się z osobowym podmiotem). Pod względem gramatycznym bezosobowe formy czasownika to bezokolicznik, bezosobnik (np. pisano, myto), imiesłowy i gerundium (np. pisanie, mycie).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski