forum jeszcze raz

Serdecznie dziękuję za przysłane odpowiedzi dotyczące wyrazów logo i forum. Mam jeszcze jedno pytanie związane z drugim z nich. Jak rozumiem, kwalifikator blm umieszczony przy wyrazie forum odnosi się tylko do placu, miejsca, a nie do przenośnego znaczenia?
Ani w znaczeniu podstawowym ('rynek w miastach rzymskich'), ani w znaczeniach pochodnych forum nie jest ograniczone do liczby pojedynczej. Skrót blm 'bez liczby mnogiej', jaki można znaleźć przy słowie forum w niektórych słownikach, to niewątpliwa pomyłka Słownika poprawnej polszczyzny PWN z 1973 roku (wcześniejsze słowniki takiego zastrzeżenia nie podają, niektóre późniejsze powtarzają je bezrefleksyjnie). Na szczęście w niektórych nowszych słownikach już tę pomyłkę sprostowano.
Mirosław Bańko