foszyć się

Dzień dobry!
Obecnie bardzo często spotyka się w uzusie czasownik foszyć się, używany jako synonim związków wyrazowych stroić fochy, obrażać się. Domyślam się, iż etymologicznie wiąże się z rzeczownikiem fochy, czyli 'dąsy, kaprysy, grymasy'. Chciałabym się dowiedzieć:
– jakie dokładnie ma znaczenie,
– czy jest to błąd językowy, czy już forma dopuszczalna?
Pani domysły nt. znaczenia i pochodzenia słowa foszyć się wydają mi się trafne. Jego związek znaczeniowy i formalny ze słowem fochy jest wyraźny, por. podobne formacje strach – straszyć, ruch – ruszyć i in. Sądzę, że mamy tu do czynienia z formą poprawnie zbudowaną, lecz mało jeszcze rozpowszechnioną. Na razie brak jej w słownikach języka polskiego, a także w Korpusie Języka Polskiego PWN.
Mirosław Bańko, PWN