francuzystyka?

Czy istnieje krótka nazwa filologii francuskiej, analogiczna do italianistyki czy portugalistyki? Często mówi się o romanistyce, ale w tym pojęciu mieszczą się przecież wszystkie filologie romańskie. Może więc francuzystyka?
Nie spotkałem terminu francuzystyka. Takie znaczenie ma romanistyka, odnosząca się ponadto do badan nad językami i literaturami różnych języków romańskich. W sytuacjach, w których zachodzi obawa, że słowo to mogłoby być rozumiane zbyt ogólnie, można mówić o filologii francuskiej.
Mirosław Bańko, PWN