gajtawa, gejtawa, gejtaw

Witam. Zwracam się z uprzejmą prośbą do redakcji o wyjaśnienie terminu gajtawa. Słowo to zostało przeze mnie znalezione w słowniku ortograficznym. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć definicji. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
Rzeczownik gajtawa (lub gejtawa albo gejtaw) to termin żeglarski oznaczający linę służącą do podciągania rogów żagla do rei przy – jak to określają żeglarze – sprzątaniu żagla (czyli jego zwijaniu).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski