gatunek sera

Szanowni Państwo,
jak prawidłowo powinno się zapisywać gatunek sera: Dorblu czy Dor Blu, czy może jeszcze inaczej?
Dziękuję i pozdrawiam
Joanna
Jeśli wyraz ten oznacza gatunek sera, należy go zapisywać małymi literami, podobnie jak np. ementaler, gouda, mozzarella. Dodatkowym problemem jest wewnętrzny odstęp – najlepiej go pominąć, a więc odpowiedni będzie zapis dorblu.
Jest też ser tego gatunku o identycznej nazwie handlowej, a ta jest nazwą własną. W takim znaczeniu właściwy jest zapis od wielkiej litery.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski