gdzie popadnie

Witam,
czy w zdaniu: „Samochody stoją gdzie popadnie!” powinien być przecinek? Nie znalazłam takiego lub podobnego przykładu w słowniku interpunkcyjnym czy wyrazów kłopotliwych.
Pozdrawiam
Grażyna K.
Trzeba znaleźć właściwy słownik. Z uwagi do reguły [363] WSO PWN wynika, że nie używa się przecinka w utartych zwrotach typu (ubranie leży na kimś) jak ulał, (po raz nie wiem) który, (uciekać) gdzie pieprz rośnie. Ostatni przykład jest bardzo bliski temu, o który Pani pyta. Zdanie „Samochody stoją gdzie popadnie” jest więc całkowicie poprawne (i niestety prawdziwe).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski