gigue

Dzień dobry,
jak wygląda narzędnik lp. rzeczownika gigue (WSWO): gigue’iem czy gigiem? Dlaczego gigue’i, skoro boutiki?
Pozdrawiam.
Narzędnik od gigue to gigiem, podobnie jak od boutiqueboutikiem i np. od DrakeDrakiem. W WSWO PWN, na który się Pan powołuje, mianownik lm od boutique nie brzmi wcale boutiki, lecz boutique’i (od butik zaś – butiki). W WSO PWN mamy jednak boutiqueboutiki i np. remakeremaki (nie bez racji, gdyż ostatnia spółgłoska jest tu zmiękczona tak samo jak w narzędnikach boutikiem, remakiem). Jak widać, dwa słowniki jednego wydawcy różnią się w tym szczególe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski