gipsiarski

Nasz klient chce umieścić w swojej broszurze zapis: roboty gipsarskie, mając na myśli wszelkie prace związane z odlewami gipsowymi itd. Pytanie – czy może tak zostać, czy powinniśmy bezwględnie to zmienić? Prosiłabym o szybką odpowiedź. Dziękuję.
Anna
Skoro jest gipsiarz, nie gipsarz (por. np. Nowy słownik ortograficzny PWN), to przymiotnik powinien brzmieć gipsiarski, nie gipsarski.
Mirosław Bańko