gorzeć

Szanowni Panstwo!
Proszę o podanie 1 os. lp. czasownika gorzeć i przykładów użycia.
Dziękuję serdecznie.
Forma, o którą Pani pyta, brzmi gorzeję. Nie mamy przykładów na jej użycie, dlatego podajemy bliski jej przykład z formą gorzeją. „Człowiek w zbiorowości – nawet jeśli to audytorium tylko – skłonny jest do reagowania uczuciową i podświadomą częścią swej natury. Zapala się, bo gorzeją wszyscy; zapalają się wszyscy, bo gorzeje on” (Ludwik Flaszen, Cyrograf).
Mirosław Bańko
zgłoś uwagę

Znaleziono w książkach Grupy PWN

Trwa wyszukiwanie...