gościni w odmianie

Dzień dobry, przeszukuję Internet i słowniki on-line pod kątem prawidłowej odmiany rzeczownika gościni, ponieważ nie jestem pewna jego formy w Dopełniaczu liczby mnogiej. Słowo — jak się wydaje — nie wzbudza już tak dużo negatywnych emocji, jak ponad dekadę temu, ale nadal trudno znaleźć je w słownikach. Może to się zmieni? A może tylko źle szukam?

Tymczasem będę wdzięczna za pomoc w rozwikłaniu małej wątpliwości: czy zwrot „lista gościń” jest poprawny?

Łączę pozdrowienia

M.

Feminatyw gościni odmienia się tak, jak rzeczownik bogini, por.

  • M. gościni, l.mn. gościnie;
  • D. gościni, l.mn. gościń;
  • C. gościni, l.mn. gościniom;
  • B. gościnię, l.mn. gościnie;
  • N. gościnią, l.mn. gościniami;
  • Ms. (o) gościni, l.mn. gościniach;
  • W. gościni, l.mn. gościnie.
Adam Wolański