gra w ampułkę nożną

Szanowna Poradnio,
chciałabym zapytać o poprawną formę zapisu pewnej nazwy. Stowarzyszenie nazywa się AMP Futbol Polska i zrzesza osoby po amputacjach kończyn, grające w piłkę nożną, czyli… No właśnie, w co te osoby grają? Na stronie Stowarzyszenia znalazłam formę w ampfutbol – czy taka pisownia (łączna) jest poprawna? Jeśli nie, jaki zapis Państwo proponują?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
AK
Ampfutbol strasznie trudno wymówić, niezależnie od pisowni. Można jednak skontaminować wyrazy ampu(tacja) i (pi)łka nożna, co daje całkiem zgrabną nazwę: ampułka nożna.
Jeśli to przekształcenie wydaje się Pani zbyt śmiałe, to można pisać: piłka nożna dla osób po amputacji kończyn, choć jest to długie i nieporęczne. Zapis Amp Futbol, zawarty w polskojęzycznej Wikipedii, jest na bakier z polską ortografią, która nie przewiduje, aby nazwy dyscyplin sportowych wyróżniać wielkimi literami.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski