gruby błąd

Dzień dobry,
czy gruby błąd jest poważnym błędem, jeśli jest błędem? I czy warto kruszyć kopie z powodu grubych nadużyć, skoro większość Polaków już tak mówi?
Pozdrawiam!
Nic złego nie widzę w grubym błędzie. Gruby błąd nie tylko nie jest grubym błędem, ale w ogóle nie jest błędem, nawet „najcieńszym”. Także grube nadużycia nie należą do nadużyć językowych. Można jedynie powiedzieć, że takie użycie słowa gruby, o jakie tu chodzi, jest charakterystyczne dla polszczyzny potocznej.
Mirosław Bańko, PWN