gynogeneza a partenogeneza

Witam. Czy ginogeneza to to samo co partenogeneza?
Dziękuję.
Na to pytanie mogą odpowiedzieć tylko biolodzy, ponieważ są to terminy naukowe, których rozumienie wymaga obszerniejszej wiedzy z danej dziedziny. Jako językoznawca mogłem jedynie dokonać analizy wybranych tekstów biologicznych, z których wynika, że terminy te, choć bliskie znaczeniowo, nie są równoznaczne. Wskazują na to liczne dostępne w Internecie teksty, np. w tytule pewnej publikacji występuje szereg następujących wyrazów: partenogeneza, apogametia i gynogeneza. Wynika stąd, że terminów tych się nie utożsamia.
Przy okazji warto dodać, że forma gynogeneza zdecydowanie przeważa nad ginogeneza.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski