handryczyć się

Dzień dobry.
Czy czasowniki handryczyć się i chandryczyć się oznaczają to samo? Częściej wprawdzie można odnaleźć pisownię przez samo h, jednak przez ch również bywa.
Dziękuję i pozdrawiam
Etymologicznie uzasadnione jest tutaj h, gdyż słowo to pochodzi z niemieckiego hadern 'kłocić się'. To, że jest często pisane przez ch, można tłumaczyć m.in. skojarzeniem z chandrą. To ostatnie ma pochodzenie rosyjskie.
Mirosław Bańko, PWN