hip-hop

Witam serdecznie!
Mam pytanie dotyczące odmiany słowa hip-hop – powinno się mówić/pisać kultura hip-hop czy kultura hip-hopu? Spotkałam się na stronach poradni z pisownią kultura hip-hop, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wersja druga kultura hip-hopu również jest poprawna. Poproszę o odpowiedź, która rozwieje moje wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Ola Muszyńska
Na stronach naszej poradni prawie zawsze to słowo jest odmieniane. Bodaj jedyny przykład bez odmiany dotyczy książki Historia kultury hip-hop w Polsce 1977–2002, której tytuł pochodzi od autora lub wydawcy. Także według słowników hip-hop jest słowem odmiennym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski