hiperkapnia

Dzień dobry,
czy w dopełniaczu liczby pojedynczej wyrazu hiperkapnia piszemy jedno czy dwa i?
Dziękuję
ewa
Wyraz ten oznacza ‘stan podwyższonego ciśnienia cząstkowego dwutlenku węgla we krwi’, a pochodzi z greki (od hyper ‘nad, ponad’ i kapnos ‘dym’). W wyrazach obcego pochodzenia w formach dopełniacza, celownika i miejscownika powinniśmy pisać podwojone -i, a więc hiperkapnii.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski