hipochondria

Czy istnieje w języku polskim słowo, które jest antonimem samo dla siebie (sic!)? Spotkałem się z definicją słowa hipochondria oznaczającą: 'chorobliwy niepokój o własne zdrowie', jak również 'bagatelizowanie wszelkich dolegliwości'. Druga definicja jest bardzo rzadko stosowana, lecz figuruje w encyklopediach medycznych; a co za tym idzie mamy tu do czynienia ze słowem, którego definicje są dla siebie przeciwstawne znaczeniowo.
Pozdrawiam.
Muszę się przyznać, że nie znałem tego drugiego znaczenia. Jeśli ono naprawdę jest w użyciu, to byłby to przykład tego, jak jedno słowo może oznaczać pojęcia wręcz przeciwstawne. Innym przykładem jest handicap, raz oznaczający utrudnienie, innym razem zaś ułatwienie. To przynajmniej łatwo zrozumieć: coś, co jest utrudnieniem dla jednej strony, np. w jakiejś rywalizacji, dla drugiej stanowi ułatwienie.
Dziękuję za ciekawy list. Odwzajemniam się zagadką: „Które słowo jest synonimem synonimu i antonimem antonimu?”. Żeby nie psuć zabawy, powiem tylko, że jest to słowo na literę S.
Mirosław Bańko, PWN