hłaszcze

Jakie jest znaczenie słowa hłaszcze użytego w tekście piosenki Wojciecha Młynarskiego Po prostu wyjedź w Bieszczady:
I z gitarą, jak Michotek, w polski Teksas rusz,
z pojedynki wilkom strzelać w paszczę,
po przygodę, po urodę życia pośród leśnych głusz,
tam, gdzie życie nikogo nie hłaszcze

Cyt. za: W. Młynarski, Moje ulubione drzewo, czyli Młynarski obowiązkowo, Wydawnictwo Znak, Kraków 2007.
Kontekst pozwala spodziewać się słowa głaszcze, pytanie brzmi, dlaczego poeta zamienił w nim g na h. Może chciał, aby do głowy nam przyszły haszcze (nie tak znowu odległe od „leśnych głusz”), a może uczynił aluzję do kresowego dźwięcznego [h], któremu w ortografii odpowiada litera h.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Zgaduję, że Młynarski nie miał na myśli ani haszczy, ani „kresowego dźwięcznego [h]\'\', ale Marka Hłaskę, por. „Na swoje nieszczęście i na szczęście dla literatury i filmu polskiego (Głupcy wierzą w poranekNastępny do rajuBaza ludzi umarłych) zatrudni Hłaskę Państwowa Centrala Drzewna PAGED z bazą w Bystrzycy Kłodzkiej, choć najbardziej znane opowiadanie młodego kierowcy zdaje się sugerować, że akcja rozgrywa się w powojennych Bieszczadach (Culture.pl).
    Czytelnik
    Gdyby jeszcze haszcze stały się chaszczami, byłoby idealnie :)
    P.P.
    No tak, zagalopowałem się w poszukiwaniu wyjaśnienia dla tego niespodziewanego w piosence h. Dziękuję za przywołanie nas do porządku.
    MB