hol i kontrola

Dzień dobry!
Proszę podać poprawną odmianę przez przypadki słowa hol w liczbie mnogiej.
Jak należy poprawnie powiedzieć:
1) remont dwóch holi czy remont dwóch holów?
2) przyjdzie kontrol czy przyjdzie kontrola?
W tym znaczeniu, o które Pani pyta, używa się formy holów lub holi, natomiast w znaczeniu 'lina holownicza' lub 'holowanie' dopełniacz liczby mnogiej brzmi holów.
Co do kontroli, to pyta Pani chyba na wszelki wypadek, żeby sprawdzić, czy coś się ostatnio nie zmieniło. Otóż nie, formy ta kontrol, przyjdzie kontrol nadal budzą obiekcje. Poprawnie jest ta kontrola, przyjdzie kontrola.
Mirosław Bańko