homofobia

Szanowni państwo,

uczestnicząc w wielu dyskusjach zauważyłem, że naprzemiennie używane są słowa homophobia oraz homofobia. Sam do tej pory używałem jedynie słowa homofobia, jednak czy wyraz homophobia można używać w pisownie języka polskiego na równi z homofobia?

W polskiej pisowni posługujemy się formą homofobia. Wyraz ten stanowi internacjonalizm. Pisownia z użyciem dwuznaku ph, któremu w wymowie odpowiada /f/, występuje m.in. w języku angielskim (homophobia), francuskim (homophobie) i niemieckim (Homophobie).

Adam Wolański