hospitować

hospitować
9.12.2001
Jak się pisze słowo s(z)hospitować?
Czy w słowniku multimedialnym znajdę na to odpowiedź?
W słownikach nie ma takiego hasła, gdyż nie jest potrzebne. Czasownik hospitować, jak wiele czasowników obcych, może być używany zarówno w aspekcie niedokonanym, jak i dokonanym (przy czym jako dokonany jest używany rzadko). Gdyby wolała Pani mimo wszystko utworzyć neologizm z przedrostkiem, to należy wybrać przedrostek z-, jak w innych czasownikach zaczynających się od h-, np. harmonizować – zharmonizować. Przedrostek s- byłby odpowiedni, gdyby czasownik zaczynał się od ch-, np. chamieć – schamieć.
Mirosław Bańko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!