hot dogi

Jak poprawnie zapisać: hot dog czy hot-dog? Niektóre wydawnictwa poprawnościowe podają tylko pierwszy wariant, niektóre tylko drugi, w żadnym słowniku nie spotkałem się z zapisem, że to oboczne formy. Która zatem jest bardziej godna polecenia?
W słownikach ortograficznych PWN jest hot dog, bez łącznika, co należy uznać za wzorcowy zapis. Również amerykański Merriam-Webster Online Dictionary podaje tylko taką pisownię.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski