hrabia Mosca

Mam pytanie związane z odmianą nazwisk obcych. W powieści Stendhala pojawia się postać hrabia Mosca, czy to nazwisko można odmieniać (z hrabim Moscą? itd.), czy poprawnie jest pisać po prostu bez odmiany?
Bardzo dziękuję Państwu za pomoc,
Monika
Nazwisko to można odmieniać, i należy to robić, a formy fleksyjne zapiszemy następująco: D. Moski, CMs. Mosce, B. Moscę, N. Moscą (tak samo odmieniamy nazwisko Petrarca). Wyraz hrabia zaś odmieniamy dwojako – informacje na ten temat znajdzie Pani w Słowniku języka polskiego dostępnym ze strony poradni.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski