Kanapka z mięsem kolegi

Czy zdania w rodzaju to kanapka z mięsem kolegi są tylko niezręczne, czy również błędne? Teoretycznie można je różnie interpretować, ale właściwy sens przeważnie nasuwa się od razu.

Pozdrawiam
Co do poprawności takich konstrukcji zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że jeśli z kontekstu jednoznacznie wynika właściwy sens, to dwuznaczność nie odgrywa tu większej roli. Inni są zdania, że każda dwuznaczność składniowa, szczególnie taka, która powoduje powstanie zdania komicznego (np. Zabił żonę siekierą, z którą miał troje dzieci), przemawia na niekorzyść zdania.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski