Kruszonka

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące słowa kruszonka. Czy oznacza ono tylko typową kruszonkę na cieście, czy też można tego słowa użyć w odniesieniu do np. orzechów? Czyli nazwać kruszonką z orzechów pokruszone orzechy?
Kruszonka to grudki z masy mączno-maślanej, którymi posypuje się surowe jeszcze ciasto. Jeśli chcemy użyć tej nazwy w odniesieniu do pokruszonych orzechów, to musielibyśmy dodać określenie z orzechów, żeby komunikat był zrozumiały. Na pewno budowa nazwy kruszonka naprowadzi odbiorcę na jej znaczenie – ‘coś pokruszonego’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski