Nie interesowały jej samochody czy: Nie interesowały ją samochody?

Znalazłem w książce frazę: Już ją nie interesowały samochody. Czy zamiast celownika () nie powinien być użyty celownik (jej)?
Mamy tu do czynienia z zaprzeczonym dopełnieniem dalszym, podobnie jak w zdaniach:
Nie boli jej / ją głowa.
Nie stać jej / ją na to.
Nie drażni jej / ją to.

W takich konstrukcjach poprawne są obie formy dopełnienia dalszego – zarówno dopełniaczowa (jej – kogo? czego?), jak i biernikowa ( – kogo? co?). Ta druga (biernikowa) jest tradycyjna, ta pierwsza zaś współcześnie uznawana jest za naturalniejszą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski