i na początku i końcu wiersza

Czy istnieje w języku polskim zasada, która mówi, że nie zaczynamy linii w tekście od i, tylko musi ono być na końcu poprzedniej??
Nie ma takiej zasady, jest zasada odwrotna – nakazująca przenoszenie pojedynczej litery z końca wiersza na początek następnego. Są jednak pewne odstępstwa od niej, np. nie trzeba jej stosować, nawet w publikacjach, gdy wiersz tekstu jest krótki (do 50 znaków).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski