…i na rzecz

Moje pytanie dotyczy poprawności interpunkcyjnej. Czy w zdaniu: „Działając w imieniu i na rzecz firmy XXY…” powinienem potraktować i na rzecz jako wtrącenie?
Teoretycznie niemal wszystko można potraktować jako wtrącenie i ująć w przecinki – zależy to tylko od decyzji piszącego. Jednak w cytowanym przez Pana zdaniu oba człony połączone spójnikiem i są równorzędne i trudno byłoby drugi z nich uważać za mniej ważny od pierwszego. Dlatego przecinek jest potrzebny tylko jeden, w celu zamknięcia całej konstrukcji imiesłowowej, np. „Działając w imieniu i na rzecz firmy XXY, sprzeniewierzył majątek wartości 300 milionów złotych”.
Mirosław Bańko