ile razy nie?

Szanowna Poradnio,
czy nie w poniższym zdaniu jest potrzebne, czy nie: „Dumny książę nie zwykł podporządkowywać się nikomu, a już w szczególności (nie) kobiecie”?
Dziękuję i pozdrawiam
Dorota
Proponuję zamiast tego „dumnego” zdania rozważyć inne, prostsze, ale o tej samej strukturze, np. „Mały Kazio nie chciał bawić się z nikim, a zwłaszcza z dziewczynkami”. W tej postaci zdanie to brzmi prościej i naturalniej niż: „Mały Kazio nie chciał bawić się z nikim, a zwłaszcza nie z dziewczynkami”. To ostatnie wydaje mi się tylko teoretycznie poprawne, można by je traktować jako zdanie z uzasadnioną kontekstowo elipsą, inaczej mówiąc – skrót zdania: „Mały Kazio nie chciał bawić się z nikim, a zwłaszcza nie chciał się bawić z dziewczynkami”. Intuicyjnie jednak tę dłuższą wersję akceptuję, a krótszą odrzucam. Jeśli więc dążyć do skrótu, to proponuję bez powtórzonego nie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski