im…, tym…

Jak poprawnie powinno brzmieć zdanie: „Im lepiej zarabiamy, tym na więcej sobie możemy pozwolić” czy „Im lepiej zarabiamy, na tym więcej sobie możemy pozwolić”?
Zdania o strukturze im…, tym… powinny mieć budowę paralelną, np. „Im lepiej zarabiamy, tym więcej wydajemy”. Żaden z Pana przykładów nie charakteryzuje się pełnym paralelizmem, więc oba są trochę chropawe. Z dwojga złego wolę ten drugi, w którym inicjalnemu im lepiej odpowiada w dalszej części połączenie tym więcej.
Mirosław Bańko, PWN