imienia, nie imieniem

Dzień dobry,
która forma jest poprawna: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa imienia Witelona w Legnicy czy Państwowa Wyższa (…) imieniem Witelona (…)? Mnie się wydaje, że pierwsza, ale nieraz spotykam się z używaniem drugiej formy.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Dobrze się Panu wydaje: w nazwach instytucji występuje fraza typu imienia X-a, a nie imieniem X-a. Daną instytucję można jednak nazwać imieniem X-a.
Mirosław Bańko, PWN