imiesłów przysłówkowy a strona bierna

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące używania imiesłowów. Czy zdanie „Skończywszy studia, został zatrudniony w jednym z wzdawnictw” jest poprawne? Jeżeli nie, dlaczego?
Dziękuję bardzo!
„Skończywszy studia, zatrudnił się w jednym z wydawnictw” byłoby poprawnie. „Kiedy skończył studia, został zatrudniony…” to też dobre zdanie. Przykład zawarty w pytaniu trzeba jednak poprawić. Imiesłowowy równoważnik zdania nie powinien być łączony ze zdaniem w stronie biernej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski